12 November 2019
England
FA Cup
12 Nov  
FT'
Harrogate Town
1 - 2
Portsmouth
Italy
Italy - Serie C:: group C
12 Nov  
FT'
US Avellino 1912
0 - 2
Potenza
Italy - Serie C:: group B
12 Nov  
FT'
Ravenna FC 1913
1 - 2
FeralpiSalo
Germany
Germany - 3rd Liga
12 Nov  
FT'
Preußen Münster
1 - 1
Eintracht Braunschweig
Germany - 2nd Bundesliga
12 Nov  
FT'
Karlsruher SC
1 - 1
FC Erzgebirge Aue
France
France - Ligue 2
12 Nov  
FT'
Rodez
1 - 2
Lens
International
International - Friendlies :: women
12 Nov  
FT'
Australia
1 - 0
Chile
FT'
Argentina
2 - 2
Colombia
Israel
Israel - Leumit League
12 Nov  
FT'
Hapoel Katamon Jerusalem
1 - 1
Maccabi Petach Tikva
FT'
Hapoel Umm al-Fahm
3 - 3
SC Kfar Kasem
FT'
Maccabi Ahi Nazareth
1 - 2
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Argentina
Argentina - Primera B Metropolitana:: apertura
12 Nov  
FT'
Los Andes
2 - 2
Flandria
Argentina - Federal A:: zone A
12 Nov  
FT'
CA Chaco For Ever
3 - 0
Sarmiento de Resistencia
Argentina - Primera Nacional:: zone B
12 Nov  
FT'
Deportivo Riestra
0 - 0
CA Defensores de Belgrano
FT'
Chacarita Juniors
0 - 3
Tigre
Brazil
Brazil - Serie B
12 Nov  
FT'
Cuiaba EC MT
0 - 2
America MG
Brazil - Serie A
12 Nov  
FT'
Botafogo FR RJ
2 - 0
Avai FC SC
Paraguay
Paraguay - Division Profesional:: clausura
12 Nov  
FT'
Libertad
3 - 1
General Diaz
FT'
Deportivo Santani
0 - 1
Olimpia
Greece
Greece - Super League
12 Nov  
FT'
AE Larissa
0 - 3
Lamia
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership
12 Nov  
FT'
Larne
0 - 0
Crusaders
Bolivia
Bolivia - Primera Division:: clausura
12 Nov  
Postp.'
Royal Pari
? - ?
Sport Boys Warnes
Euro Women
Euro Women - Qualification:: group B
12 Nov  
FT'
Italy
5 - 0
Malta
FT'
Israel
1 - 3
Bosnia and Herzegovina
Euro Women - Qualification:: group I
12 Nov  
FT'
Greece
1 - 1
Ireland
Euro Women - Qualification:: group G
12 Nov  
FT'
Austria
9 - 0
Kazakhstan
World Cup U-17
World Cup U-17 - Play-off
12 Nov  
FT'
Spain
1 - 6
France
FT'
Italy
0 - 2
Brazil
Africa Cup of Nations U23
Africa Cup of Nations U23 - Group B
12 Nov  
FT'
Ivory Coast U23
0 - 1
South Africa U23
Africa Cup of Nations U23 - Group A
12 Nov  
FT'
Ghana U23
2 - 3
Egypt U23
13 November 2019
England
National League South
13 Nov  
FT'
Welling United
0 - 0
Dulwich Hamlet
England - EFL Trophy:: North: group F
13 Nov  
FT'
Bradford City
1 - 2
Rochdale
England - EFL Trophy:: North: group A
13 Nov  
FT'
Scunthorpe United
3 - 0
Sunderland
England - EFL Trophy:: North: group C
13 Nov  
Canc.'
Bury
? - ?
Aston Villa Academy
FT'
Tranmere Rovers
0 - 2
Salford City
England - EFL Trophy:: North: group D
13 Nov  
FT'
Port Vale
2 - 1
Newcastle United Academy
England - EFL Trophy:: North: group E
13 Nov  
FT'
Burton Albion
1 - 2
Mansfield Town
England - EFL Trophy:: North: group G
13 Nov  
FT'
Morecambe
3 - 1
Carlisle United
England - EFL Trophy:: North: group H
13 Nov  
FT'
Lincoln City
3 - 0
Rotherham United
England - EFL Trophy:: South: group A
13 Nov  
FT'
Gillingham
2 - 0
Tottenham Hotspur U21
FT'
Colchester United
1 - 0
Ipswich Town
England - EFL Trophy:: South: group B
13 Nov  
FT'
Crawley Town
1 - 4
Oxford United
England - EFL Trophy:: South: group D
13 Nov  
FT'
Walsall
6 - 0
Forest Green Rovers
England - EFL Trophy:: South: group E
13 Nov  
FT'
Cheltenham Town
4 - 7
Newport County
England - EFL Trophy:: South: group G
13 Nov  
FT'
Milton Keynes Dons
1 - 2
Wycombe Wanderers
England - EFL Trophy:: South: group H
13 Nov  
FT'
Peterborough United
2 - 1
Cambridge United
Spain
Spain - Copa del Rey
13 Nov  
01:00'
CD Becerril
? - ?
Urraca CF
01:00'
FC Andorra
? - ?
CE Andratx
01:00'
Tolosa CF
? - ?
CD Pontellas
02:00'
Comillas CF
? - ?
CD Barquereno
02:30'
CD Melilla
? - ?
AD Lobon
02:30'
UD Fraga
? - ?
CD Pena Azagresa
03:00'
Ramon Y Cajal
? - ?
EG EL Palmar CF
Scotland
Scotland - League 2
13 Nov  
02:45'
Annan Athletic
? - ?
Brechin City
FT'
Annan Athletic
5 - 2
Brechin City
International
International - Club Friendlies
13 Nov  
17:00'
Zulte Waregem
? - ?
Cercle Brugge
19:00'
Almere City FC
? - ?
FC Groningen
23:30'
1. FC Union Berlin
? - ?
Holstein Kiel
International - Friendlies :: women
13 Nov  
FT'
Czech Republic
2 - 3
England
Russia
Russia - 1st Division
13 Nov  
16:30'
FC Spartak-2 Moscow
? - ?
FC Armavir
18:00'
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
? - ?
FC Avangard Kursk
19:00'
FC Krasnodar-2
? - ?
FC Yenisey Krasnoyarsk
22:30'
Tekstilshchik Ivanovo
? - ?
Tom Tomsk
22:30'
Chayka Peschanokopskoye
? - ?
Mordovya
22:30'
FC Fakel Voronezh
? - ?
FC Ska-Khabarovsk
22:30'
FC Khimki
? - ?
FC Rotor Volgograd
22:30'
FC Shinnik Yaroslavl
? - ?
FC Luch Vladivostok
23:00'
FC Chertanovo Moscow
? - ?
FC Baltika Kaliningrad
23:30'
Torpedo Moscow
? - ?
FC Nizhny Novgorod
Latvia
Latvia - Virsliga:: qualification
13 Nov  
23:30'
FS Metta/LU
? - ?
SK Super Nova
Brazil
Brazil - Serie B
13 Nov  
FT'
Brasil de Pelotas RS
0 - 2
Coritiba
FT'
Vitoria
2 - 2
CRB
FT'
Oeste FC
0 - 4
Atletico GO
FT'
Ponte Preta
1 - 3
Figueirense FC SC
FT'
Criciuma
2 - 0
Londrina EC PR
FT'
Operario Fec PR
0 - 2
CA Bragantino SP
FT'
Parana Clube PR
2 - 1
Sao Bento
Paraguay
Paraguay - Division Profesional:: clausura
13 Nov  
FT'
Luqueno
1 - 2
Club River Plate
FT'
Deportivo Capiata
0 - 4
Sol de America
Africa Cup Of Nations
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group A
13 Nov  
23:00'
Namibia
? - ?
Chad
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group B
13 Nov  
20:00'
Malawi
? - ?
South Sudan
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group E
13 Nov  
20:00'
Central African Republic
? - ?
Burundi
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group F
13 Nov  
23:00'
Cameroon
? - ?
Cape Verde
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group I
13 Nov  
23:00'
Guinea-Bissau
? - ?
Eswatini
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group L
13 Nov  
23:00'
Nigeria
? - ?
Benin
23:00'
Sierra Leone
? - ?
Lesotho
Euro U-19
Euro U-19 - Qualification: group 8
13 Nov  
20:30'
France U19
? - ?
Faroe Islands U19
Euro U-19 - Qualification: group 10
13 Nov  
17:00'
Switzerland U19
? - ?
Ireland U19
20:30'
Austria U19
? - ?
Gibraltar U19
Euro U-19 - Qualification: group 1
13 Nov  
17:00'
Montenegro U19
? - ?
Bulgaria U19
20:00'
Turkey U19
? - ?
Armenia U19
Euro U-19 - Qualification: group 4
13 Nov  
20:30'
Iceland U19
? - ?
Belgium U19
Euro U-19 - Qualification: group 5
13 Nov  
20:00'
Russia U19
? - ?
Kosovo U19
20:00'
Wales U19
? - ?
Poland U19
Euro U-19 - Qualification: group 6
13 Nov  
18:00'
Cyprus U19
? - ?
Slovakia U19
21:00'
Italy U19
? - ?
Malta U19
Euro U-19 - Qualification: group 9
13 Nov  
19:00'
Ukraine U19
? - ?
Estonia U19
Euro U-19 - Qualification: group 11
13 Nov  
19:00'
England U19
? - ?
Luxembourg U19
19:00'
North Macedonia U19
? - ?
Bosnia and Herzegovina U19
Euro Women
Euro Women - Qualification:: group B
13 Nov  
FT'
Denmark
14 - 0
Georgia
Euro Women - Qualification:: group A
13 Nov  
FT'
Netherlands
4 - 1
Slovenia
Euro Women - Qualification:: group C
13 Nov  
FT'
N.Ireland
0 - 0
Wales
Euro Women - Qualification:: group D
13 Nov  
FT'
Poland
0 - 0
Spain
Euro Women - Qualification:: group E
13 Nov  
FT'
Portugal
1 - 1
Finland
Euro Women - Qualification:: group F
13 Nov  
FT'
Hungary
4 - 0
Latvia
Euro Women - Qualification:: group H
13 Nov  
FT'
Switzerland
6 - 0
Romania
FT'
Belgium
6 - 0
Lithuania
Africa Cup of Nations U23
Africa Cup of Nations U23 - Group B
13 Nov  
FT'
Zambia U23
1 - 3
Nigeria U23